Menedżerowie Private Bankingu inwestują coraz więcej pieniędzy w Bitcoin za pośrednictwem funduszu GrayScale.

Nowe dokumenty amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawniają, że cztery firmy zarządzające majątkiem zamożnych osób, nabyły udziały w Bitcoin Investment Trust firmy Grayscale. Jest to kolejnym dowodem na instytucjonalne przyjęcie aktywów cyfrowych (kryptowalut).

Ancora Advisors z siedzibą w Ohio posiada 13,945 akcji GBTC. Chociaż jest to niewielka pozycja dla wielomiliardowego zarządzającego aktywami, odzwierciedla ważny strategiczny ruch w kierunku długoterminowych inwestycji w kryptowaluty.

W międzyczasie dwie kolejne firmy dodały do swoich zasobów akcje GBTC. Boston Private Wealth, który wcześniej posiadał 88,189 akcji, zwiększył swoją ekspozycję do 103,469 akcji. Parkwood z Ohio, zwiększył swoje udziały do 125,000 akcji z 93,000 pod koniec marca.

Duże firmy znajdują nowe sposoby na uzyskanie ekspozycji na Bitcoin i inne kryptowaluty. Jak donosi Cointelegraph, gigant technologiczny Intel ujawnił niedawno znaczną pozycję w akcjach Coinbase, co zapewnia bezpośrednią ekspozycję na rynek walut cyfrowych.

Instytucje prawdopodobnie zwiększą swoją ekspozycję na aktywa cyfrowe w nadchodzących miesiącach. Wielu obserwatorów rynku kryptowalut podpisuje się pod teorią czteroletniego cyklu, która próbuje wyjaśnić i przewidzieć cenę Bitcoina z jednego cyklu do drugiego. 

Ponieważ kapitalizacja rynku kryptowalut powróciła w tym tygodniu do poziomu powyżej 2 bilionów dolarów – co oznacza odzyskanie 700 miliardów dolarów z ostatniego dołka – wydaje się, że wracamy do kolejnej fazy cyklu byka.

17-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz