Rynek Stablecoin osiągnie 1 bilion USD ($1,000,000,000,000) do 2025r., przewiduje dyrektor generalny Unstoppable Domains.

Dyrektor generalny Unstoppable Domains Matthew Gould uważa, że Bitcoin nie wróci do swojego rekordowego poziomu 64,000 USD przez co najmniej rok.

Rynek stablecoin wzrośnie parabolicznie w ciągu najbliższych 4 lat, pomimo istniejącej niepewności regulacyjnej, uważa Matthew Gould.

W czwartkowym wywiadzie dla Business Insider Gould przewidywał, że rynek stablecoin osiągnie pułap biliona dolarów ($1,000,000,000,000) do 2025 roku, co oznaczałoby jego ponad 10-krotny wzrost z około 115 miliardów dolarów w momencie pisania tego tekstu.

„Możemy zrobić to nawet szybciej”, zauważył dyrektor generalny, dodając, że globalna adopcja stablecoinów będzie częściowo napędzana rosnącą akceptacją zdecentralizowanych aplikacji finansowych. „Im więcej osób ma stablecoiny w kieszeni, tym więcej osób może uczestniczyć w zdecentralizowanych finansach (DeFi)” – powiedział Gould.

Pomimo optymizmu co do przyszłości stablecoinów, Gould nadal podkreślał, że szybki wzrost tego typu aktywów cyfrowych wiąże się z pewnym ryzykiem finansowym, w tym z obawami o zmienność stablecoinów i ich wsparciem jeden do jednego ze sztywnymi aktywami, takimi jak dolar amerykański.

Jednak Gould nadal jest przekonany, że większa przejrzystość przepisów i rosnąca konkurencja na rynku stablecoin stopniowo wyeliminują to ryzyko. 

„Grupy takie jak Circle i ich stablecoin USDC przyjęły najbardziej konserwatywne i najbezpieczniejsze podejście do budowania stabilnych tokenów. I byli naprawdę aktywnie zaangażowani we współpracę z amerykańskimi organami, aby zapewnić zgodność z przepisami” – dodał dyrektor generalny.

Oprócz prognozowania dużego wzrostu na rynku stablecoin, Gould jest również ogólnie optymistą co do rynku kryptowalut, oczekując, że branża będzie kontynuowała konsolidację w dłuższej perspektywie. Jednak nie spodziewa się on, że Bitcoin (BTC) zbliży się do swojego rekordu wszechczasów (ATH) przez co najmniej rok po osiągnięciu 64,000 USD w kwietniu, stwierdzając:

„Myślę, że przez resztę 2021 roku kurs BitCoina będzie w konsolidacji. Sądze tak opierając się na wcześniejszych doświadczeniach, zazwyczaj gdy rynek załamie się o 50% lub więcej, konsolidacja zajmuje rok lub dwa”.

Uwagi Goulda pojawiają się w sytuacji, gdy globalne organy nadzoru finansowego zwracają uwagę na stablecoiny, takie jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC), w związku z większymi obawami dotyczącymi szybkiego wzrostu stablecoinów, gdy rynek wzrósł z mniej niż 1 miliarda dolarów w 2019 roku do ponad 100 miliardów dolarów w 2021 roku.

W połowie lipca sekretarz skarbu USA Janet Yellen wezwała władze finansowe do szybkiego ustanowienia odpowiednich ram regulacyjnych dla stablecoinów. Wcześniej japońskie Ministerstwo Finansów ujawniło plany opracowania bardziej rygorystycznych globalnych zasad dotyczących walut cyfrowych, w szczególności stablecoinów czyli tokenów powiązanych 1 do 1 z tradycyjnymi walutami FIAT.

12-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz