Wirtualne karty krypto Visa i Mastercard

Firma zajmująca się płatnościami krypto Alchemy Pay planuje wprowadzić wirtualną kartę połączoną z kryptowalutami, która jest akceptowana w sieciach Visa i Mastercard.

Hybrydowa platforma Alchemy Pay ogłosiła w poniedziałek, że firma wprowadzi wirtualne karty płatnicze, które umożliwią płacenie ponad 40 kryptowalutami.

Nowe karty można połączyć z cyfrowymi portfelami Google Pay i PayPal oraz dokonywać płatności w sieciach Mastercard i Visa, a także na popularnych platformach handlu elektronicznego, takich jak Amazon i eBay.

Zgodnie z zapowiedzią, Alchemy Pay zakończył już prace nad produktem i uruchomił beta testy na wielu kluczowych rynkach. Firma spodziewa się pełnego wdrożenia nowego produktu pod koniec 2021r. lub na początku 2022r.

Nowa inicjatywa została uruchomiona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na transakcje kartowe powiązane z kryptowalutami, umożliwiając firmom kryptowalutowym oferowanie pełnego zakresu usług, a także pomoc tradycyjnym instytucjom w integracji rozwiązań związanych z kryptowalutami, powiedział Alchemy Pay. 

Rynek płatności za pomocą kart zasilanych kryptowalutami mocno rośnie. W pierwszej połowie 2021r. w samej sieci Visa dokonano płatności kartami kryptowalutowymi na kwotę ponad 1 miliarda USD. 

W zeszłym tygodniu Alchemy Pay nawiązała współpracę z Binance, największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wielkości obrotu. W ramach integracji z Alchemy Pay, Binance odblokuje płatności krypto u sprzedawców partnerów Alchemy Pay w 18 krajach, w tym giganta e-commerce Shopify, firmy produkującej oprogramowanie Arcadier, dostawcy płatności mobilnych QFPay i innych. Nowa funkcja byłaby dostępna za pośrednictwem aplikacji płatniczej Binance, Binance Pay.

Zarówno Visa, jak i Mastercard agresywnie wkraczają w branżę kryptowalu, co na pewno przełoży się na wzrost zainteresowania tym rynkiem, osób, które dotychczas nie miały do czynienia z kryptowalutami. 

Warto dodać, że w ciągu ostatnich 2 tygodni cena tokena Alechemy Pay (ACH) zanotowała ponad 100 krotnie wzrost. 

11-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz