Xiaomi w Portugalii akceptuje płatności Bitcoin

Oficjalny portugalski sklep chińskiego giganta elektronicznego Xiaomi nawiązał współpracę z Utrust, aby odblokować płatności w 5 różnych kryptowalutach.

Chiński producent elektroniki Xiaomi jest najnowszą globalną firmą, która zaangażowała się w branżę kryptowalut, ponieważ jej oficjalny portugalski sklep akceptuje teraz płatności Bitcoin (BTC).

Mi Store Portugal, oficjalny sprzedawca Xiaomi, ogłosił w środę na Facebooku, że teraz pozwala klientom kupować urządzenia przy użyciu pięciu kryptowalut, w tym BTC, Ether (ETH), Tether (USDT), Dash (DASH) i tokena Utrust (UTK).

Według oficjalnej strony internetowej Mi Store Portugal klienci mogą teraz wybrać opcję płatności kryptowalutami przy kasie.

Nowa opcja płatności jest możliwa dzięki partnerstwu z Utrust, europejską platformą płatności w technologii blockchain. 

„Xiaomi jest drugim co do wielkości producentem telefonów na świecie, a teraz ich lokalny oddział akceptuje Money of Tomorrow” – podało w środę oficjalne konto Utrust na Twitterze.

Według danych firmy Counterpoint zajmującej się globalną analizą branży, Xiaomi wyprzedziło globalnego giganta smartfonów Apple jako drugi co do wielkości producent telefonów komórkowych na świecie w drugim kwartale 2021 roku.

Mi Store Portugal jest jedynym oficjalnym sprzedawcą certyfikowanych produktów Xiaomi w Portugalii, działającym zgodnie z prawodawstwem europejskim, zauważa strona internetowa firmy. Firma posiada obecnie sześć sklepów stacjonarnych w całym kraju i jest w trakcie ekspansji.

Pedro Maia, dyrektor marketingu Mi Store Portugal, powiedział podobno, że dążenie firmy do przyjmowania płatności kryptowalutami jest zgodne z dążeniem Xiaomi do innowacji. „Jesteśmy marką technologiczną, innowacyjną i przełomową. Dlatego zawsze chcemy być o krok do przodu. Chcemy dać wszystkim prawdziwym fanom technologii możliwość zakupu ich ulubionych gadżetów za to, co jest obecnie „najbardziej technologicznymi pieniędzmi”.

Portugalia rośnie jako kraj przyjazny kryptowalutom, a lokalne władze pobierają zerowe podatki od detalicznego handlu kryptowalutami. Na początku tego roku lokalna firma handlująca energią zaczęła akceptować Bitcoin jako płatność za rachunki za energię elektryczną.

09-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz