DEX – jak twój broker, ale bez chciwości, wykluczenia i zawsze dostępny

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z usług brokera, aplikacji tradingowej lub scentralizowanej giełdy, istnieje duże prawdopodobieństwo że nie zawsze byłeś zadowolony z ich usług. W końcu ich zadaniem jest zapewnienie płynności, co oznacza, że ​​zawsze znajdują się po drugiej stronie twojej transakcji.

Więc… 

Jeśli broker jest po drugiej stronie twojej transakcji, oznacza to, że jeśli ty zarabiasz pieniądze, to one je traci. Zastanów się nad tym chwilę…

Konkluzja jest niestety dość oczywista – twoja strata jest w ich interesie 🤯

Wstrzymanie możliwości tradowania pewnymi aktywami przez popularna apkę tradingową Robinhood (ponieważ inwestorzy detaliczni zaczęli zarabiać zbyt dużo kosztem Wall Street) tylko dowodzi słuszności tej tezy.

Jest jednak nadzieja! 

Wraz z narodzinami zdecentralizowanych finansów (DeFi) jesteśmy świadkami powstawania bardziej przejrzystych i bardziej sprawiedliwych narzędzi i platform finansowych, w tym zdecentralizowanych giełd.

Koniec z chciwością – płynność na DEXach jest dostarczana przez samych użytkowników i wysyłana bezpośrednio do protokołu, z którym wchodzisz w interakcję podczas kupowania i sprzedawania aktywów. Co więcej,  dostarczając płynności na tych platformach, można zarabiać dobre pieniądze.

Nigdy więcej wykluczenia – każdy może korzystać z DEXa. Nie musisz nikogo prosić o pozwolenie. Nie musisz wypełniać setek dokumentów i wymieniać wszystkich swoich aktywów, przychodów i zobowiązań aby łaskawie pozwolono Ci uczestniczyć w rynkach finansowych.

Koniec z zawodnością – Jeśli jesteś na rynku krypto już od jakiegoś czasu to na pewno znasz to uczucie, gdy podczas dużego wydarzenia twoja giełda po prostu się zawiesza i przestaje działać. Nic nie możesz zrobić i po prostu czekasz i patrzysz w bólu jak najlepsza okazja tego roku Cię omija… Zdecentralizowane giełdy nie zawieszają się, ich kod jest egzekwowany na tysiącach komputerów i zawsze możesz używać ich protokołów.

Chociaż zdecentralizowane giełdy przynoszą wiele dobrych zmian, istnieje kilka ważnych kwestii i czynników, o których musisz pamiętać podczas korzystania z nich. Omówimy je (i wiele więcej) w przyszłych artykułach. Na razie zachęcam Cię do dołączenia do naszej bezpłatnej grupy telegramowej, link do niej znajdziesz pod tym artykułem.

06.08.2021, Piotr Borowiec


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz