Miami uruchomi własną kryptowalutę.

MiamiCoin to pierwsza w historii kryptowaluta miejska, ale jak będzie można jej używać? Minęły zaledwie dwa miesiące, odkąd miasto gościło uczestników “Bitcoin Miami” i obiecało, że stanie się światową stolicą Bitcoin (BTC). Teraz Miami ponownie przechwyciło nagłówki newsów, wprowadzając własną walutę cyfrową, MiamiCoin (MIA).

Kalifornijskie miasto będzie pierwszym, które będzie miało własną krypto monetę, która powstaje we współpracy z firmą CityCoins. Przyjrzyjmy się, jak działa moneta i zobaczmy, czy (i jak) może przynieść korzyści miastu i inwestorom.

Jak to działa?

CityCoins zbudował MiamiCoin przy użyciu programowalnego łańcucha bloków zwanego Stacks (STX). Od 3 sierpnia ludzie mogą wydobywać MIA, proces, który generuje nowe monety i wspiera sieć.

Chodzi o to, że osoby fizyczne mogą używać STX do wydobywania MiamiCoin, a 30% przychodów trafi do Miami. Miasto może wykorzystać tę gotówkę do sfinansowania dowolnych projektów, w tym, według burmistrza Francisa Suareza, pomocy bezdomnym lub finansowania inicjatyw policyjnych.

Właściciele MIA mogą zablokować pozostałe 70% pieniędzy, aby zdobyć nagrody. To niezwykłe, że można w ten sposób zdobywać nagrody Bitcoin. Jednak proces wydobywania, kupowania MIA i zdobywania nagród nie jest do końca jasny.

Czy możesz to wydać?

Nigdy nie będziesz w stanie wydać MiamiCoin jako waluty w mieście. Prawo federalne zabrania miastom tworzenia własnych walut. Tak więc dolar amerykański jest jedyną walutą, jaką możesz wydać w Miami.

Według CityCoins monety z czasem staną się bardziej użyteczne. Na swojej stronie internetowej mówi: „Społeczności CityCoins będą tworzyć aplikacje, które wykorzystują tokeny do nagród, lokalnych korzyści, kontroli dostępu (do przestrzeni cyfrowych lub fizycznych), handlu, pożyczek, inteligentnej realizacji kontraktów i nie tylko”. Na przykład monety mogą służyć do uzyskiwania zniżek w lokalnych firmach.

Co to są stosy?

Stacks jest interesującym projektem, ponieważ znajduje się na platformie Bitcoin i ma możliwości inteligentnych kontraktów. Jest to rozwiązanie layer-2, więc działa na szczycie istniejącego łańcucha bloków. Inteligentne kontrakty to małe fragmenty kodu, które umożliwiają programowanie bazy danych blockchain. Jedną z wad księgi Bitcoin jest to, że nie może ona przechowywać inteligentnych kontraktów, więc jeśli technologia Stacks zadziała, może dodać Bitcoinowi wiele użyteczności.

Stacks twierdzi również, że jego język (Clarity) jest wyjątkowy, ponieważ jest zakodowany w języku, który ludzie mogą faktycznie czytać. Ponadto inwestorzy mogą zarabiać zarówno BTC, jak i STX, „układając” swoje monety. Jest to ten sam mechanizm, który zapłaciłby posiadaczom tokenów MIA.

Stacki początkowo skłaniały się ku ostrożności regulacyjnej, co nieco się odwróciło. W 2019 roku, kiedy wprowadził na rynek token STX, był to pierwszy w historii token, który został zakwalifikowany do SEC. To zatwierdzenie przez SEC oznaczało, że STX był traktowany jako papier wartościowy, który można było kupować i sprzedawać tylko u zarejestrowanych maklerów giełdowych. Niestety nie można było nim handlować na amerykańskich giełdach kryptowalut.

W styczniu tego roku firma Stacks ogłosiła, że ​​zakończyła proces, aby stać się kryptowalutą, a amerykańskie giełdy mogą teraz handlować STX. Do tej pory wymienił go tylko Okcoin.

Urzędnicy z Miami powinni najpierw ustalić, w jaki sposób moneta będzie używana, w jaki sposób zwykli mieszkańcy Miami mogą ją kupić i jakie korzyści odnoszą z wydobywania i stakowania (lub układania) monety. Dopiero wtedy uruchomienie kryptowaluty miałoby sens – a nie wcześniej.

05-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz