Karty płatnicze mogą być brakującym ogniwem w masowej adopcji kryptowalut

Hodling jest fajny, ale w końcu każdy chce coś kupić. Właśnie dlatego karty debetowe i kredytowe podłączone do portfela kryptowalut są kluczem do masowej adopcji.

Spośród wielu dostępnych dróg masowej adopcji kryptowalut, które obejmują zdecentralizowane finanse (DeFi), niewymienne tokeny (NFT) i stablecoiny takie jak USDT, USDC (i wiele innych), być może najprostszą i najbardziej odpowiednią ścieżką dla adopcji krypto jest możliwość wykorzystania kryptowalut do codziennych zakupów za pomocą zintegrowanej karty debetowej lub kredytowej.

W 2021 roku coraz więcej firm oferuje karty kredytowe oparte na kryptowalutach, które dają posiadaczom szansę na wykorzystanie wartości ich kryptowalut przy codziennych zakupach, ale czy to tylko najnowsza sztuczka wykorzystywana przez firmy do zarabiania pieniędzy czy prawdziwy znak masowej adopcji?

Karty debetowe, takie jak ta oferowana przez Crypto.com, pozwalają użytkownikom na konwersję posiadanych przez nich zasobów kryptowalut na stablecoin (np. USDT), którym można następnie zapłacić w sklepie poprzez globalną sieć płatniczą VISA.

Karta Coinbase i kryptowalutowa karta debetowa oferowane przez Uphold zapewniają podobną usługę. Wszystkie wymienione karty oferują nagrody do wykorzystania w postaci procentu od każdego zakupu (tak zwany Cash Back), który otrzymasz w Bitcoin (BTC) lub innej kryptowalucie, w zależności od platformy. 

Możliwość dokonywania płatności za pomocą kryptowalut może pomóc w dobrym wykorzystaniu ekosystemu kryptowalut, ale jest to również sprzeczne z „hodlową” naturą wielu inwestorów, którzy podpisują się pod prawem Greshama, które mówi, że „złe pieniądze wypierają dobre pieniądze w obiegu”.

Jeśli chodzi o to, jakie pieniądze są wydawane, a które są oszczędzane, dobre pieniądze lub kryptowaluty w tym przypadku zostaną zaoszczędzone, podczas gdy waluty fiducjarne będą wydawane w codziennych transakcjach.

Kredyt w krypto pozwala hodlerom na dalsze gromadzenie

Karty kredytowe, takie jak niedawno uruchomiona karta kredytowa Visa Signature BlockFi Rewards, nie wymagają wcześniejszej konwersji zasobów kryptowalutowych użytkownika w celu opłacenia transakcji. Zamiast tego oferuje oprocentowany limit kredytowy.

Giełda Gemini planuje zaoferować kartę BTC cashback w sieci Mastercard. To kolejny przykład, który przyjął podejście starego systemu kredytowego, oferując nagrody i naliczając odsetki od przeniesionych sald.

Użytkownicy mogą wydawać waluty fiducjarne i zdobywać nagrody cashback, które są spłacane w postaci Bitcoin.

Płacenie w dolarach podczas układania statystyk jest bardziej zgodne z ideą wydawania złych pieniędzy w codziennych transakcjach, jednocześnie zarabiając więcej krypto, ale wymaga to od użytkowników posiadania walut fiducjarnych.

W przypadku, gdy ktoś posiada tylko kryptowaluty, jest zmuszony do konwersji części swoich zasobów na przyjętą formę spłaty.

Obecnie większość ludności świata albo nadal korzysta z tradycyjnego systemu finansowego, albo należy do dużej populacji osób nieubankowionych, które są poza wszystkimi systemami. Wstrzyknięcie technologii blockchain i kryptowalut stanowi albo kolejny krok w tym procesie, albo oferuje nowy sposób na wejście do sieci finansowej.

Dla zagorzałych fanów kryptowalut, którzy trzymają jak najwięcej swojego bogactwa w kryptowalutach, najlepszym rozwiązaniem mogą być opcje kart debetowych, które pozwalają użytkownikom wydawać swoje zasoby.

Ponieważ wielu inwestorów krypto pracuje na stanowiskach, które nadal płacą w walutach fiducjarnych, opcje kart kredytowych oferują sposób na wykorzystanie swoich dochodów do dokonywania zakupów, jednocześnie kontynuując akumulację bez konieczności samodzielnej konwersji na krypto.

Starsze sieci w końcu zintegrują technologię blockchain

Visa i Mastercard w pełni wdrożyły integrację kryptowalut i technologii blockchain w swoich sieciach. Visa niedawno poinformowała, że jej posiadacze kart obsługujących kryptowaluty wydali ponad 1 miliard dolarów w pierwszej połowie 2021 roku.

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości cała sieć będzie oparta na blockchain, a użytkownicy będą regularnie wchodzić w interakcje z cyfrowymi walutami, nawet o tym nie wiedząc.

Nie wiemy jak to wszystko rozgrywa się w dłuższej perspektywie, ale obecny trend firm wypuszczających karty debetowe i kredytowe związane z kryptowalutami nie wykazuje oznak spowolnienia. 

04-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz