Liczba użytkowników krypto podwojona w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

Całkowita liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021r., głównie z powodu przyjęcia krypto przez instytucje oraz wysypu tak zwanych memecoinów, takich jak DOGE czy SHIB.

Wydaje się, że liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się od 21 stycznia tego roku, zgodnie z badaniami nad globalną adopcją kryptowalut przeprowadzonymi przez Crypto.com.

Ponad 2% populacji świata miało już kontakt z kryptowalutami.

Raport zebrał informacje z 24 wiodących giełd kryptowalut przy użyciu danych z sieci opartych na różnych parametrach — identyfikując do końca czerwca ponad 220 milionów użytkowników. Luty i maj to miesiące, w których napływ nowych użytkowników osiągnął swój szczyt: 203 mln.

Rynek altcoinów również znacznie wzrósł w pierwszych miesiącach 2021r., odnotowując wzrost liczby użytkowników do rekordowego poziomu. 

Co ciekawe, w raporcie podkreślono, że Ethereum wyprzedził w tym roku wzrost Bitcoina. Tuż po kwietniowym krachu na rynku Ethereum, było ono świadkiem ogromnego zainteresowania instytucji, które osiągnęło szczyt w maju i pod koniec czerwca.

Według raportu za wzrost zainteresowania rynkiem altcoinów odpowiadają SHIB i DOGE. Trudno jest znaleźć dokładne zwroty SHIB, ale dane on-chain pokazują, że DOGE wzrósł o ponad 3,663% w pierwszej połowie 2021 roku.

„Wzrost, który zaobserwowaliśmy w pierwszej połowie 2021r. na naszej platformie i w całej branży, jest bardzo zachęcający i będziemy nadal intensywnie inwestować, realizując nasz cel, jakim jest umieszczenie kryptowalut w każdym portfelu”. Powiedział Kris Marszałek, współzałożyciel Crypto.com

Według raportu Coinbase, wolumen obrotu Ethereum wzrósł o ponad 1400% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku, a obroty na tym rynku wystrzeliły do około 1,4 biliona dolarów.

Czy krypto gorączka stygnie?

Rynek kryptowalut doświadczył wielkiego wzrostu, głównie dzięki adopcji instytucji. Pierwsze miesiące 2021 roku były pozytywne dla większości walut, zwłaszcza Bitcoin, ponieważ różni menedżerowie funduszy hedgingowych, słynni miliarderzy i inwestorzy instytucjonalni postrzegali BTC jako bezpieczny sposób przechowywania wartości i zamiennik metali szlachetnych, takich jak złoto.

Jak donosi portal CryptoPotato, Vasant Prabhu, dyrektor finansowy Visa, mówi, że gorączka kryptowalut zaczyna słabnąć, ponieważ transakcje związane z kryptowalutami za pośrednictwem Visa spadają. Transakcje kwitły w pierwszych dwóch miesiącach trzeciego kwartału, odnotowując wzrost o 47% i 56% w przypadku operacji transgranicznych online.

Jednak niektóre firmy nadal pracują nad oferowaniem innowacyjnych usług dla swoich użytkowników, takich jak PayPal, który niedawno ogłosił pracę nad nowym „portfelem super aplikacji”, który będzie działał w celu zapewnienia użytkownikom „dodatkowych funkcji kryptograficznych”.

02-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz