Bitcoin to nie spekulacja, Bitcoin to zbawienie

Wielu przekornych patrzy na Bitcoina jako tylko spekulację bez wewnętrznej wartości lub użytkowności. Rzeczywistość jest z ich punktu widzenia bardzo daleka. Bitcoin i kryptowaluty ratują życie, gdy czytasz te słowa. To nie jest ściema.

Nie dziwi mnie cała negatywna narracja wokół Bitcoina przez te wszystkie lata. W końcu niezależne i dostępne pieniądze to poważna konkurencja dla banksterów. Co zabawne, JP Morgan, największy amerykański bank, ogłosił w zeszłym tygodniu, że zaczął dostarczać swoim klientom produkty oparte na Bitcoinach. Stało się to zaledwie 4 lata po tym, jak CEO JP Jamie Dimon nazwał Bitcoin oszustwem 🙂

Kiedy tajemniczy Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin, jego intencją było wykreowanie elektronicznego systemu gotówkowego, który nie wymaga udziału osób trzecich i jest dostępny dla każdego na całym świecie. Pogardzał wadliwym systemem bankowym z rezerwą cząstkową i miał nadzieję, że Bitcoin będzie lekarstwem na nieuczciwy model gospodarczy oparty na pieniądzu fiducjarnym.

Nawet przy wszystkich przeciwnych wiatrach i zaciekłych atakach z każdej strony, Bitcoin z roku na rok staje się coraz silniejszy, pokazując swoją moc wszystkim sceptykom. Stale wyrasta z ciemności, tworząc prawdziwą zmianę dla setek tysięcy ludzi. Wszyscy słyszymy o milionerach i miliarderach Bitcoinów, ale istnieje ogromna grupa ludzi, która żyje z Bitcoina i kryptowalut, o których nie słyszymy w mediach. Jest to szczególnie prawdziwe w tak zwanych krajach trzeciego świata, gdzie Bitcoin i kryptowaluty są ostatnim środkiem w wojnie przeciwko dewaluacji pieniądza fiducjarnego i ubóstwu. Obywatele krajów takich jak Argentyna, Wenezuela, Jemen czy Nigeria używają Bitcoina i innych kryptowalut, aby przetrwać. Gry oparte na Blockchain (np. AXIE Infinity) zapewniają dochód tysiącom rodzin bez żadnych innych sposobów na zarabianie pieniędzy. Inne kryptowaluty (takie jak DIVI) tworzą rozwiązania oparte na blockchain, które zapewniają potrzebującym stały dochód pasywny w miejscach, które nadzieja opuściła dawno temu. Ta zmiana paradygmatu jest realna, powoli wyrównując szanse wbrew wszelkim przeciwnościom. Nie powinno dziwić, że adopcja kryptowalut rośnie najszybciej w krajach trzeciego świata, ponieważ ci ludzie najbardziej tego potrzebują. Około 40% wszystkich graczy Axie Infinity nigdy nie miało konta bankowego, a teraz dzięki tej grze, opartej na blockchain, mają dostęp do cyfrowych portfeli i aktywów o prawdziwej wartości.

Media głównego nurtu, bankierzy i politycy mogą mówić, co chcą, ale prawda zawsze zwycięży. Bitcoin zapoczątkował rewolucję i wraz z innymi kryptowalutami jest największą szansą dla ludzkości w historii. Możemy wreszcie tworzyć i dzielić się wartością bez osób trzecich, które biorą wszystkie zyski dla siebie.

Droga do dobrobytu i wolności finansowej jest jednak wciąż pełna pułapek. Jeśli chcesz zacząć poznawać przestrzeń kryptowalut, koniecznie sprawdź moją książkę i dołącz do naszej bezpłatnej grupy Telegram, klikając w poniższy link.

30.07.2021, Piotr Borowiec


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz