Zakup nieruchomości za pomocą Bitcoin staje się coraz bardziej popularny.

Kryptowalutowi inwestorzy stawiają w tym roku na nieruchomości. New York Digital Investment Group (NYDIG) przeprowadziła niedawno ankietę, z której wynika, że aż ​​46 milionów Amerykanów posiada bitcoiny, co stanowi 22% wszystkich dorosłych. Niektórzy inwestorzy w kryptowaluty, choć optymistycznie nastawieni, wyrazili obawy dotyczące bezpieczeństwa, zabezpieczenia i dużej zmienności ceny aktywów cyfrowych.

Na przykład Nickel Digital Asset Management, regulowany europejski menedżer inwestycyjny zajmujący się rynkiem kryptowalut, przeprowadził ankietę wśród inwestorów instytucjonalnych i zarządzających majątkiem ze Stanów Zjednoczonych i Europy, którzy zarządzają aktywami o łącznej wartości 275 miliardów dolarów.

Mając to na uwadze, wielu posiadaczy kryptowalut zaczęło inwestować  Bitcoina (BTC) i inne kryptowaluty w mniej ryzykowne aktywa, takie jak nieruchomości. Ben Shaoul, partner zarządzający Magnum Real Estate Group, powiedział Cointelegraph, że firma ostatnio otrzymała więcej wniosków o sprzedaż nieruchomości posiadaczom kryptowalut. Według Shaoula, Magnum zaczęło przeprowadzać kryptowaluty dla transakcji na rynku nieruchomości około trzy lata temu:

„Nie zajmowaliśmy się tym wcześniej, ponieważ większość deweloperów nie rozumiała płatności kryptowalutowych. Ale zrozumieliśmy, co to oznacza i jak możemy zorganizować sprzedaż kryptowalut. Z pomocą naszego zespołu prawnego ustaliliśmy, jak przeprowadzać transakcje kryptograficzne za zgodą regulatorów. Najpierw sprzedaliśmy kilka lokali mieszkalnych, a następnie około trzy lata temu sprzedaliśmy kondominium w Nowym Jorku przyjmując płatności w kryptowalutach”.

Eric Hedvat, dyrektor operacyjny Jet Real Estate i specjalny konsultant Magnum, powiedział, że biorąc pod uwagę szybki rozwój dzisiejszego rynku kryptowalut, płatności BTC za nieruchomości są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ oferują inwestorom kryptowalutowym szansę rosnąć wraz z przepływem pieniężnym: 

„Rynek kryptowalut stworzył ogromną sieć nowego bogactwa, które chce znaleźć tradycyjne aktywa, w które można inwestować, takie jak nieruchomości. Nie ma też wielu nieruchomości komercyjnych na sprzedaż za pomocą Bitcoina”.

Mówiąc konkretnie, Shaoul zauważył, że dochód wygenerowany z budynku kondominium, który Magnum sprzedał za 15,3 miliona dolarów w BTC w 2019 roku, jest w całości kredytem. „Bank M&T jest najemcą tego budynku od momentu jego wybudowania. To wielomiliardowy bank”. Jest to ważny szczegół, ponieważ Shaoul dalej skomentował, że osoby, które dorobiły się na rynku kryptowalut, nie mają możliwości zarabiania na nim ani tworzenia stałego strumienia dochodów:

„Ta nieruchomość generuje ponad 1 milion dolarów dochodu rocznie. To bardzo atrakcyjna oferta dla kogoś, kto ma pieniądze, które zarobił na rynku kryptowalut.”

29-07-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz