Dlaczego PancakeSwap jest najbardziej innowacyjnym i niezawodnym protokołem łańcucha Binance?

PancakeSwap mocno ugruntował swoją pozycję jako wiodący protokół na Binance Smart Chain.


Zdecentralizowana giełda (DEX) o tematyce śniadaniowej stała się miejscem docelowym dla użytkowników kryptowalut na Binance Smart Chain (BSC). PancakeSwap to „klejnot w koronie” BSC według nowego raportu DappRadar.

Twarde dane odzwierciedlają znaczenie projektu i jego miejsce w ekosystemie. Analiza DappRadar pokazuje, że sam PancakeSwap odpowiada za prawie jedną trzecią z 23 miliardów dolarów całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w ekosystemie BSC.

Obecna wartość zablokowanych aktywów wynosi około 7 miliardów dolarów. To plasuje ją znacznie przed najbliższymi protokołami Venus i MDEX, które wynoszą odpowiednio 2,55 mld USD i 1,37 mld USD.

Znaczenie PancakeSwap wykracza poza BSC – jest to również najczęściej używany dApp we wszystkich ekosystemach według CoinMarketCap. Mieści ponad 5 milionów unikalnych portfeli i łączną wielkość 1 biliona dolarów.

Najnowsze dane wskazują na absolutnie błyskawiczny rozwój protokołu DeFi, który został uruchomiony zaledwie 10 miesięcy temu we wrześniu 2020 r. Protokół ma teraz szeroką gamę narzędzi i dedykowaną bazę użytkowników.

Anglojęzyczne konto AMM na Twitterze ma 976 500 obserwujących i szybko zamyka się na milion. W czerwcu konto wzbogaciło się o ponad 70,000 dodatkowych obserwujących.

Co więcej, PancakeSwap ugruntował swoją pozycję w czołówce DeFi dzięki szeregowi popularnych usług, w tym stakingowi, farmingowi i NFT. Firma jest teraz liderem pod względem innowacji dzięki własnej loterii obsługiwanej przez Chainlink VRF i silnej grywalizacji dzięki funkcji Team Battle.

Jak donosił bsc.news na początku tego miesiąca, zespół PancakeSwap przyspiesza deflację swojego tokena CAKE, spalając jednorazowo równowartość 80,5 miliona dolarów CAKE. Ponieważ spalanie tokenów odbywa się co tydzień, mechanizmy deflacyjne w PancakeSwap stają się bardzo solidne.

Binance Smart Chain napędza DeFi do przodu

Powstanie PancakeSwap nastąpiło w tandemie z Binance Smart Chain. BSC jest obecnie znaczącym graczem w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Badania przeprowadzone przez DappRadar pokazują, że BSC jest obecnie najczęściej wykorzystywanym blockchainem, a średnia liczba unikalnych aktywnych portfeli wzrasta do 421,854 dziennie.

Ethereum może nadal być wiodącą siecią na rynku pod względem TVL, ale Binance Smart Chain daje mu wiele powodów, by spojrzeć przez ramię. PancakeSwap jest na czele grupy pościgowej.

28-07-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz