6,000 bitomatów na stacjach paliw Circle K

Do końca tego roku kryptowalutowy gigant, chce postawić aż 6,000 nowych bitomatów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Bitcoin Depot, o którym mowa, to obecnie największy operator maszyn do wymiany kryptowalut na świecie.  

Firma ogłosiła, że już ponad 700 bitomatów zostało zainstalowanych na stacjach paliw w 30 stanach USA w ramach nowej umowy partnerskiej z Circle K. 

Dystrybutor kryptowalutowych bankomatów powiedział, że ekspansja może zapewnić coraz większej liczbie osób dostęp do nowych finansów i przyciągnąć miliony nowych użytkowników do przestrzeni kryptowalutowej.

Alona Lubovnaya (Dyrektor produktu Bitcoin Depot), powiedziała:

“W ciągu ostatniego roku obserwowaliśmy, jak kryptowaluty wchodzą w główny nurt adopcji przez duże korporacje inwestycyjne i bankowość prywatną, ale co z ludźmi, którzy nie mają dostępu do tych ekskluzywnych usług?”

Następnie dodała, że “bankomaty znajdujące się na stacjach Circle K zapewniają bardzo łatwy dostęp do kryptowalut osobom mniej zamożnym, które nie korzystają z banków i nie mają dostępu do doradców finansowych”.

Jak duże są BitCoin Depot i Circle K?

​​Firma kryptowalutowa BitCoin Depot posiada obecnie ponad 3,500 bitomatów na terenie USA i Kanady. Ich maszyny pozwalają klientom na zakup ponad 30 różnych kryptowalut, w tym oczywiście Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC). Z kolei sieć stacji Circle K to ponad 14,000 sklepów w 26 krajach na świecie. 

Ile jest Bitomatów na całym świecie?

Liczba bitomatów na całym świecie, które pozwalają klientom na wymianę tradycyjnych walut (tak zwanych FIAT) na kryptowaluty, znacznie wzrosła w ostatnich latach. 

Dane z serwisu Coin ATM Radar pokazują, że istnieje około 24,000 bitomatów w 75 krajach. Większość z nich bo ponad 20,000 znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Dyrektor Lubovnaya dodała, że misją firmy jest doprowadzenie kryptowalut do mas, tak aby większość populacji na świecie miała łatwy dostęp do rynku krypto.

A Ty korzystałeś już z bitomatu? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu poniżej. 

26-07-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz