Rośnie apetyt inwestorów instytucjonalnych na aktywa cyfrowe, w tym kryptowaluty.

Nowe dane pokazują, że zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kryptowalutami i biznesami związanymi z kryptowalutami stale rośnie.

Fidelity Digital Assets, kryptowalutowe ramię globalnego giganta zarządzania aktywami Fidelity Investments Inc, zleciło Coalition Greenwich przeprowadzenie ankiety u 1100 inwestorów instytucjonalnych, aby zrozumieć ich oczekiwania dotyczące inwestycji w aktywa cyfrowe.

Większość ankietowanych inwestorów jasno określiła, że w najbliższej przyszłości będzie inwestować w aktywa cyfrowe.

Jak podaje Reuters, badanie zostało przeprowadzone w okresie od grudnia 2020r. do kwietnia 2021r. z udziałem inwestorów o wysokiej wartości netto, firm rodzinnych, cyfrowych i tradycyjnych funduszy hedgingowych, doradców finansowych i fundacji.

Definicja inwestycji w aktywa cyfrowe zdefiniowana przez zespół badawczy obejmowała bezpośrednie inwestowanie w kryptowaluty, kupowanie akcji firm powiązanych z kryptowalutami lub ekspozycję za pośrednictwem innych produktów inwestycyjnych.

Około 70% uczestników spodziewa się zainwestować w aktywa cyfrowe w ciągu najbliższych pięciu lat. Aż 9 na 10 osób zainteresowanych inwestowaniem przewiduje, że także ich klienci dodadzą aktywa cyfrowe do swojego portfela inwestycyjnego.

Fidelity Digital stara się nadążyć za zainteresowaniem instytucji zasobami cyfrowymi. Na rynku mówi się, że firma zwiększyła liczbę pracowników o około 70%, aby poradzić sobie z rosnącym apetytem inwestorów instytucjonalnych.

Grayscale to kolejny gracz w instytucjonalnej grze inwestycyjnej. Oprócz kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) lub Ether (ETH), firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi planuje również wejście do świata zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Wczoraj Grayscale ogłosiło nowy wehikuł inwestycyjny skierowany do aktywów DeFi.

21-07-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz