Wielcy inwestorzy już to wiedzą, Bitcoin i kryptowaluty to najlepsza droga do wolności finansowej.

📚 Po spędzeniu ponad 2 lat jako pełnoetatowy entuzjasta kryptowalut, ucząc się o blockchain, programowaniu i wszystkich możliwych sposobach zarabiania pieniędzy na inwestowaniu w tę przełomową technologię, myślę, że w końcu mogę wyjaśnić jej znaczenie w łatwych do zrozumienia słowach.

Pod koniec tego artykułu nie tylko wyraźnie zrozumiesz implikacje Bitcoina i jego stosu technologicznego, ale także zobaczysz, że to dopiero początek. Zainwestowanie czasu w naukę o kryptowalutach i wdrażanie swojej wiedzy przybliży Cię do wolności finansowej szybciej niż cokolwiek innego.

Czym więc jest Bitcoin ❓❓❓

Bitcoin, pierwsza (i jak dotąd największa) odnosząca sukcesy kryptowaluta została opracowana przy użyciu 4 głównych technologii:

  1. Blockchain (sposób przechowywania i przesyłania danych w blokach, połączonych ze sobą za pomocą kryptografii)
  2. Technologia peer-to-peer (każdy na świecie może być częścią tej sieci w przeciwieństwie do tradycyjnej infrastruktury internetowej – serwer-klient)
  3. Kryptografia (używana do łączenia bloków i weryfikacji transakcji)
  4. Mechanizm konsensusu (sposób, w jaki uczestnicy sieci określają prawdziwy stan łańcucha bloków)

Tajemniczy twórca bitcoina , Satoshi Nakamoto, opisał go jako elektroniczną gotówkę Peer-to-Peer.

Satoshi chciał stworzyć solidny pieniądz oparty na Internecie/sieci, który byłby alternatywą dla zepsutego systemu monetarnego opartego na rezerwie cząstkowej, którego używamy od wielu lat.

Korzyści płynące z zastosowania tej technologii najlepiej pokaże tabela porównawcza 🚀🚀🚀

KRYPTO VS BANKIBanki i tradycyjny system finansowyBitcoin i kryptowaluty
Jeśli chcesz otworzyć kontoTrzeba najpierw złożyć wniosek, potem podpisać wiele dokumentów, a potem płacić co miesiąc (dopiero po tym, jak bank pozwoli na posiadanie konta)Pobierasz jeden z wielu darmowych portfeli i możesz zacząć w kilka minut. Każdy na świecie może to zrobić! Wystarczy telefon komórkowy z dostępem do internetu (pomyśl o miliardach osób nieposiadających rachunku bankowego)
Jeśli chcesz wypłacić pieniądzeJeśli to niewielka kwota, możesz skorzystać z bankomatu. Jeśli to więcej niż kilka tysięcy, musisz wcześniej zadzwonić do banku i poprosić o przygotowanie, odpowiadając po drodze na milion pytańJesteś właścicielem swoich aktywów i kontrolujesz swoje portfele. Nikt nie może zablokować Twoich środków i są one zawsze dla Ciebie dostępne
Jeśli rząd chce Twoich pieniędzyPo prostu to zrobią, tak jak w 1933 roku, kiedy prezydent USA Roosevelt podpisał rozporządzenie wykonawcze 6102, konfiskujące całe złoto, które w tym czasie posiadali obywatele USATy kontrolujesz swoje pieniądze i nikt nie może Ci ich odebrać. Tylko osoba, która zna klucze prywatne, może uzyskać dostęp do zasobów kontrolowanych przez te klucze
Jeśli chcesz przesłać pieniądzeMusisz wypełnić odpowiednie dokumenty i zapłacić za przelew. Jeśli wysyłasz pieniądze za granicę, może to zająć tydzień, a w niektórych przypadkach nawet dłużejPo prostu wybierz adres, na który chcesz przelać pieniądze i naciśnij Wyślij. W zależności od sieci, przesyłanie pieniędzy na całym świecie może zająć dosłownie kilka sekund i kosztować zaledwie kilka groszy
Jeśli chcesz przenieść się z całym swoim majątkiem do innego krajuZorganizowanie tego zajmie Ci miesiące lub lata, a po drodze będziesz musiał płacić horrendalne podatki i wypełniać setki dokumentówPo prostu się przeprowadzasz, a Twoje kryptowaluty są zawsze do Twojej dyspozycji.
Jeśli chcesz zarabiać na swoich pieniądzachDostaniesz do 1% rocznie, jeśli będziesz miał szczęście…Możesz uzyskać od 15% rocznie na mniej ryzykownych kontach do tysięcy procent na bardziej ryzykownych innowacyjnych narzędziach

Kryptowaluty pozwalają nam budować platformy, które tworzą wartość dla swoich użytkowników, w przeciwieństwie do naszych przestarzałych, scentralizowanych i skorumpowanych instytucji, które nie tylko biorą wszystkie zyski dla siebie, ale także ściśle kontrolują nasze aktywa. Co więcej, pieniądze to tylko jeden przypadek użycia tej innowacyjnej technologii, ponieważ kryptowaluty działają bardziej jak platforma, na której można budować. Większość rozwiązań opartych na blockchain posiada następujące ważne cechy:

  • dostępne dla każdego (możesz ich używać bez pytania kogokolwiek o pozwolenie, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów, takich jak banki czy scentralizowane aplikacje)
  • bardzo bezpieczne (nikt nigdy nie włamał się do bitcoina, a im większa sieć rośnie, tym bardziej jest odporna)
  • nie ma nad nimi centralnej kontroli (nie ma biurokracji ani ‘wielkiego brata’, a uczestnicy zyskują najwięcej)
  • są niezmienne (po podłączeniu każdego bloku do łańcucha bloków jego zawartość nie może zostać zmieniona – prawdziwa historia łańcucha jest wykuta w pamięci bloków jak w kamieniu, aby każdy mógł ją zobaczyć, nawet na sto lat).

Większość kryptowalut wykorzystuje pewnego rodzaju mieszankę blockchaina, technologii peer-to-peer, kryptografii i mechanizmu konsensusu, zawsze szukając sposobów na poprawę i zapewnienie użytkownikom większej wartości. Ilość innowacji w tej przestrzeni jest po prostu oszałamiająca. Krypto stworzyło więcej innowacyjnych rozwiązań w ciągu jednego roku niż cały system finansowy w ubiegłym stuleciu.

Przestrzeń krypto jest teraz w miejscu, w którym internet był pod koniec lat 90., to dopiero początek. Mark Cuban, Kevin O’Leary i wielu innych bystrych inwestorów już od dłuższego czasu interesuje się tą przestrzenią. Chyba nie chcesz się spóźnić na imprezę, prawda? Po spędzeniu tysięcy godzin na badaniu i poznawaniu tej przestrzeni nadal nie mogę sobie nawet wyobrazić, jak zmieni ona nasze życie w ciągu najbliższych 10 lat. To dopiero początek i ktokolwiek zdecyduje się teraz o tym uczyć, zbierze ogromne zyski w przyszłości.

Piotr Borowiec

Dołącz do naszej społeczności na telegramie – Free Group – aby otrzymywać bieżące update rynku kryptowalut

Podobne wpisy

Dodaj komentarz